Dzieciaki z Kadłuba dokarmiają zwierzęta

22 luty 2010
Dnia 19.02.2010r. dzieci z kadłubskiego przedszkola pod opieka nauczycielki Izabeli Bakalarczyk wybrały się wraz z zaprzyjaźnionym leśniczym (pracownikiem Nadleśnictwa w Strzelcach Opolskich) Dariuszem Krzysztofowiczem do lasu w celu zaniesienia pożywienia zwierzętom. Jedzenia było tak dużo, że dzieci musiały wieź je na 6 sankach. Dzieci dzielnie pożywienie zwierzętom dowiozły do paśnika, choć po drodze nie raz kostki siana spadły z sanek z powodu wyboistej przez śnieg drogi – mówi dyrektor Danuta Lejżak.
W trakcie wycieczki dzieci zauważyły mnóstwo śladów zwierząt, lecz dowiedziały się od Pana leśniczego, że to nie ślady a tropy zwierząt, które chodzą w poszukiwaniu pożywienia oraz zwrócił grupie uwagę na obgryzioną korę młodych drzew przez głodne zwierzątka. Dzieci bardzo cieszyły się, że mogą troszkę pomóc zwierzątkom i bardzo dziękują Nadleśnictwu Strzelce Opolskie za możliwość zorganizowania wspólnych zajęć. Natomiast rodzicom dziękujemy za dostarczenie pożywienia dla zwierząt.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2010-02-22 11:21:07)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2010-02-23 09:28:38)

Data aktualizacji: 17 maj 2024, Licznik odwiedzin: 15740852