Narzędzia poszły w ruch.

7 listopad 2022
W październiku 2022r. uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej uczestnicząc w lekcjach techniki
Poznawali i wykorzystywali narzędzia do obróbki papieru, drewna i metalu, które szkoła pozyskała w ramach programu „ Laboratoria Przyszłości”. Uczyli się szlifowania tarnikiem i pilnikiem. Wygładzali drewno podczas wykonywania tabliczek/znaczników do rzutów w lekkiej atletyce. Dużą radością dla uczniów było wiercenie otworów w materiałach drewnopodobnych, montaż elementów drewnianych za pomocą gwoździ i młotka. Dla niektórych okazało się to wiele trudniejsze niż obsługa telefonu komórkowego. Klasa piąta miała możliwość wykonywania prac, podczas których wykorzystywali przymiar kreskowy, nożyce, nóż tapeciarski. Obserwując zapał uczniów do pracy wytwórczej, cieszymy się z pozyskanej pracowni technicznej.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2022-11-07 07:32:52)

Data aktualizacji: 18 kwiecień 2024, Licznik odwiedzin: 15274511