Wycieczka na Górę Św. Anny- "cudze chwalicie swego nie znacie".

14 listopad 2022
3 listopada 2022 r., przy sprzyjającej jesiennej pogodzie, uczniowie wraz z przedszkolakami z Zespołu Placówek Oświatowych w Kalinowicach udali się na wycieczkę na Górę Św. Anny. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w „żywej lekcji” przyrody przeprowadzonej przez pracowników Parku Krajobrazowego „Góra Św. Anny”.
Głównym celem wycieczki było poznanie walorów przyrodniczo - krajobrazowych Parku Krajobrazowego „Góra Św. Anny”. Jej istotny aspekt stanowiła możliwość doświadczania przyrody poprzez zmysły. Metoda ta pozwoliła na atrakcyjne i przebiegające w sposób bardzo naturalny przybliżenie młodym uczestnikom zajęć zasad ochrony środowiska naturalnego, na przybliżenie umiejętności korzystania z zasobów przyrody oraz wyrabianie wrażliwości na piękno przyrody. Dzieci przeszły przyrodniczą ścieżką edukacyjną „Wokół Góry Św. Anny”. Zobaczyły zabytkową kalwarię, zostały oprowadzone po geostanowisku „Kamieniołom nefelinitów”. Zeszły również do amfiteatru skalnego, wybudowanego w dawnym kamieniołomie wapiennym. Podczas całej malowniczej trasy spacerowej dzieci obserwowały przyrodę, nazywały poszczególne gatunki drzew, uczyły się je rozpoznawać. Poznały wiele ciekawostek na temat niektórych roślin. Na pamiątkę każdy uczestnik otrzymał przewodnik po Parku Krajobrazowym „Góra Św. Anny. Oczywiście, wycieczka została zorganizowana przy dużym wsparciu Rodziców :).

Serdecznie dziękujemy!

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2022-11-14 13:43:14)

Data aktualizacji: 18 kwiecień 2024, Licznik odwiedzin: 15265360