Menu lewe
„ROK TRZNADLA ” w Publicznej Szkole Podstawowej w Suchej
Na spotkaniach są przedstawiane naturalne okazy flory i fauny naszych lasów. Dzieci miały możliwość obejrzenia i dotknięcia: zrzutów saren i jeleni, oręża dzika, skóry lisa. Posumowaniem naszych spotkań są dyskusje, szeregi pytań dzieci do myśliwych. Spotkania takie obalają mit że myśliwi tylko polują na zwierzynę , ale jej pomagają , są jej sprzymierzeńcami.
Od kilkunastu lat nasza szkoła ściśle współpracuje z Zarządem Parków Krajobrazowych na Górze Św. Anny. Uczniowie nie tylko wyjeżdżają na rajdy rowerowe na Górę Św. Anny, ale biorą udział w konkursach przyrodniczych organizowanych przez Zespół Parków Krajobrazowych. Jesienią uczniowie klas 4-6 byli słuchaczami ciekawej prelekcji przeprowadzonej przez Panią. Elżbietę Ozimowską z Parków Krajobrazowych Góra Św. Anny, dotyczącą reintrodukcji i ochrony susła moręgowanego w Polsce. Celem zajęć było przybliżenie dzieciom definicji reintrodukcji oraz problemów związanych z tym przedsięwzięciem, na przykładzie susła moręgowanego - gatunku, którego po raz ostatni obserwowano w Polsce na stanowisku w Kamieniu Śląskim
w latach 70-tych XX wieku. Późniejsze badania i obserwacje nie potwierdziły obecności tego gatunku i został on uznany za wymarły w Polsce.
W ramach programu „Ożywić pola” uczniowie naszej szkoły chętne dzieci opiekują się budkami lęgowymi
i obserwują ich mieszkańców. Na terenie szkolnego ogrodu znajduje się 15 budek lęgowych. Na wiosnę uczniowie wraz z opiekunem wysprzątali dokładnie wszystkie budki. Mieli możliwość obejrzenia gniazd szpaków i os. Prawie wszystkie budki były zamieszkane.
Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2014-04-18 07:25:47)
Liczba odwiedzin: 5953887